Drupon Sangyas
 Rinpoche

 
 
 
  Toetamine  
  Astu liikmeks!  
  Kontakt  
   

Laama Drupon Sangyas Rinpoche

on Drikung Kagyu Keskuse õpetaja ehk laama. Ta juhendab ning viib läbi kõiki keskuse meditatsioonikursuseid, rituaale ja praktikaid ning annab vastavad lung´id ehk õnnistuse ülekanded. Laama Sangyas sündis Tia külas Ladakhis 1973. aastal.

Tia küla Ladakhis

Tia küla Ladakhis

Ladakh on küll India vabariigi põhjapoolseima Jammu ja Kashmiri osariigi koosseisus, kuid sellel paikkonnal on tuhandeaastase Ladakhi kuningriigi ajalugu ning tugev tiibeti budistliku kultuuri mõju. Perekond pani 9-aastase Sangyase kohalikku Lamayuru nimelisse drikungi kloostrisse. Pärast budistliku alghariduse saamist läks ta edasi õppima Drikung Kagjü Instituuti Jangchublingi Dehra Dun´ linna lähedal Indias, kus omandas erinevaid budistlikke õppeaineid. Mõnda aega oli laama Sangyas drikungi koolkonna pealaama Chetsang Rinpoche isiklik abiline. Instituudi lõpetamise järel läks ta tagasi Ladakhi, kus viibis kaks aastat kohalikku kogukonda teeniva laamana Tingmosgangi külas asuvas Tserkarmo väikeses kloostris. Drikungi pealaama Tema Pühadus Drikung Kyabgon Chetsang Rinpohe saatis laama Sangyase drikungi koolkonna traditsioonilisse kolme aastasesse eralduslaagrisse Almorasse, kus Ngöndro praktikate, paljude rituaalide ja meeleharjutuste omandamise hulgas teostas ta Naropa kuue jooga praktikad.

Drupon Konchok Sangyas Almora eralduslaagris

Drupon Sangyas Almora eralduslaagris

Pärast eralduslaagri edukat lõpetamist naases laama Sangyas Dehraduni ning pealaama Chetsang Rinpoche saatis ta peatselt Eesti ja Läti Drikungi keskuste kutsel siia juhendajaks. Laama Sangyas asus Eestisse elama 2001. aastal. Esimesed aastad läksid tal inglise keele õppimise tähe all.2004. aastal anti laama Sangyasele Lumbinis drikungi koolkonna kogenud meeleharjutaja kõrgem aunimetus Drupon ja austav tiitel Rinpoche (tib.k. kallihinnaline). Viimastel aastatel on Drupon Sangyas Rinpoche hakanud õpetusi andma ka mitmetes teistes dharmakeskustes Euroopas ja Ameerikas.

                      ©2014 Drikung Kagyu Ratna Shri Keskus, All Rights Reserved